تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸  ساعت : ۱۶:۰۰
هشدار مدیریت بحران البرز در خصوص ورود موج ناپایدار/ ستاد مدیریت بحران استان البرز به حالت آماده باش درآمد

هشدار مدیریت بحران البرز در خصوص ورود موج ناپایدار/ ستاد مدیریت بحران استان البرز به حالت آماده باش درآمد

سرپرست مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان های استان خواست به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیلهای فصلی، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، فلاح نژاد با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اخطاریه شماره 28 اداره کل هواشناسی استان و تحلیل الگوی های پیش یابی حاکی از ورود موج ناپایدار و ضعیف در سطوح میانی و همراهی آن با تقویت پرفشار سطح زمین از اوایل روز دوشنبه مورخ 28/11/98 تا عصر همانروز در استان در دشت البرز مرکزی و کلانشهرها بارش ساعتی باران و برف و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی با شدت بیشتر و بصورت برف مورد انتظار است.
وی افزود: حضور فرمانداران در شهرستان و حفظ آمادگی اعضاء ستاد مدیریت بحران شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیلهای فصلی، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی و یا هرگونه حادثه احتمالی در محل کار الزامی است.  
وی همچنین از شهروندان خواست اجتناب بر عدم  تردد از محلهای پر خطر، اسکان، چادر زدن، اتراق و توقف در نقاط پایین دست دامنه های کوههای برف گیر و بستر و حریم رودخانه ها به دلیل ریزش سنگ و سقوط بهمن، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی، پرهیز از صعود به ارتفاعات مورد توجه قرار داده و پرهیز نمایند.  
فلاح نژاد گفت: اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی،کنترل دما و رطوبت و تهویه درگلخانه ها، مرغداریها ودامداریها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها  مورد تأکیداست.
وی افزود: بر خودداری از تردد و سفرهای غیر ضروری به ویژه در جاده های کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و بهمن و بهمراه داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله زنجیر چرخ، لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک های اولیه، برف پاک کن، به همراه داشتن وسایل ارتباطی و ... توسط شهروندان مورد تاکید است. 
سرپرست مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تصریح کرد: پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری)، حفظ آمادگی مراکز درمانی و پایگاههای امدادی، حفظ آمادگی شرکت های خدماتی ( آب و فاضلاب شهری وروستایی، برق،گاز، تلفن همراه وثابت و آب منطقه ای )، حضور شهرداران در محل کار و حفظ آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرداریها، حضور بخشداران در بخش محل خدمت، خودداری از عملیات بتن ریزی مطابق با آیین نامه بتن با توجه به ماندگاری بیش از 12 ساعت مورد انتظار است. 
فلاح نژاد همچنین بر صرفه جویی همشهریان در مصرف حاملهای انرژی ( نهاده های انرژی ) ، اتخاذ تمهیدات لازم گرمایشی توسط کشاورزان، دامداران و تولید کنندگان مرتبط جهت جلوگیری از یخ زدگی و تلف شدن دام و طیور، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور پایداری سازه ها با توجه به سرعت وزش باد توسط شهروندان صورت گیرد.
وی افزود: اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر شهری و روستایی بالاخص کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه هاانجام شود.
 
 

کد خبر : 17944

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۸۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :