تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸  ساعت : ۱۱:۴۸
طرح مقابله با زلزله در شهرداری های استان تهیه و تدوین شود

طرح مقابله با زلزله در شهرداری های استان تهیه و تدوین شود

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به وجود گسل‌ در اکثر نقاط استان البرز گفت: ضروری است طرح مقابله با زلزله از سوی شهرداری های استان تهیه و تدوین شود.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، محمدرضا فلاح نژاد با بیان این مطلب در همایش "ریسک و تاب‌آوری شهر در مقابل زلزله" که با همکاری شهرداری کرج برگزار شد، گفت: طی این طرح، ریسک و تاب‌آوری شهری مناطق 12 گانه کرج و فردیس در برابر زلزله بررسی شده است. 
این مسئول بیان کرد: شهر فردیس پیش از استقلال مجموعه مدیریت شهری دو منطقه از مدیریت شهری کرج را در بر می گرفت که پیشنهاد می‌شود شهرداری و فرمانداری فردیس برش شهر فردیس طرح مناطق خود را اخذ نموده و اقدامات اجرایی مرتبط با بحران زلزله را به عمل آورند. 
فلاح‌نژاد با بیان اینکه الگوی مطالعات شهر کرج می تواند در سایر شهرهای استان  بومی سازی شود، اضافه کرد: همه ادارات در راستای تحقق این طرح اقدامات لازم در خصوص محافظت از شریانها و تاسیسات خود را انجام دهند. 
وی یادآور شد: اداراتی همچون هلال احمر، اورژانس، تبلیغات اسلامی، بهزیستی، دانشگاه‌ علوم پزشکی و...  باید خود را برای حوادث بحرانی مطابق با طرح فوق آماده کنند. 
 فلاح نژاد خطاب به شهرداری‌ها گفت: اقدامات و طراحی شهرداری کرج قابل الگوبرداری است و انتظار می رود سایر شهرداری ها از این طرح الگوبرداری کنند. 
وی یادآور شد: مشابه گسل‌های مختلفی که در شهر کرج شناسایی شده در سطح استان البرز وجود دارد.  
فلاح نژاد با بیان اینکه مسیر گسل زلزله استان البرز از کلاک تا آبیک است، افزود: این گسل‌ها در قسمت‌های شمالی و جنوبی استان البرز نیز وجود دارد.
به گفته وی شهر کرج در محاصره انواع گسل ‌ها است و باید همه سازمان ها در استان البرز کمک کنند، تا طرح زلزله شناسی در کلانشهر کرج به خوبی اجرایی شود.
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز خاطر نشان کرد: اگر بحرانی در کرج رخ دهد، ایران کوچک به لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و...  طبعات گسترده کشوری خواهد داشت. 
 
 
 

کد خبر : 17660

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۶۶

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :