تاریخ ایجاد خبر : یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸  ساعت : ۱۲:۰۴
ایمن سازی نقاط حادثه خیز البرز در دستور کار قرار گرفت

ایمن سازی نقاط حادثه خیز البرز در دستور کار قرار گرفت

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: ایمن سازی نقاط حادثه خیز این استان در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مهدی مهرور با اشاره به حوادث غرق شدگی در روزهای اخیر افزود: حسب الامر استاندار محترم مقرر گردید تیم های غواصی و نجات غریق آب منطقه ای  البرز و تهران در حادثه رودخانه کرج و سایر رودخانه های استان به صورت مستمر فعال شده و از اتراق مردم در نقاط حادثه خیز جلوگیری نمایند.
وی اظهار داشت: با دستور استاندار محترم جلسات پیشگیری در این زمینه تشکیل شده  و در این جلسات انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله نصب بنر های هشدار دهنده واطلاع رسانی در رودخانه ها و سد های البرز و همچنین تهیه فیلمها و برنامه های آموزشی و انتشار در رسانه استانی و ملی مورد تاکید قرار گرفته است.
مهرور تاکید کرد:تیم های امداد هلال احمر باتقویت تجهیزات خود در حوزه رودخانه ها و سدهای این استان تمام تلاش هارا برای پیشگیری از بروز این نوع حوادث بکار گرفته اند.
وی با اشاره به افزایش تیم های گشتزنی در حاشیه رودخانه ها و سدهای استان افزود: مقرر گردید بخشداری آسارا ضمن آموزش افراد محلی نسبت به برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای رستوران داران حاشیه رودخانه ها با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اتاق اصناف اقدام نمایند.
وی همچنین تاکید کرد: فرمانداریها کرج، ساوجبلاغ و طالقان ضمن برگزاری جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و توجیح مدیران ذیربط نسبت به هشدار و اطلاع رسانی به مردم اقدامات لازم را صورت می دهند.
 
 

کد خبر : 13159

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۲۸۰

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :