تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸  ساعت : ۲۰:۰۸
آلودگی هوا مهمترین تهدید زیست محیطی استان البرز است

آلودگی هوا مهمترین تهدید زیست محیطی استان البرز است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز مهمترین تهدید زیست محیطی استان البرز را آلودگی هوا عنوان کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مهدی مهرور با بیان این مطلب در همایش بیابان زایی که در سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: پس از بررسی و آنالیز 21 حادثه طبیعی و انسان سازی که در دستور کار مدیریت بحران البرز قرار گرفت؛ چهار تهدید شاخص استخراج شد که در این میان آلودگی به عنوان نخستین شاخص تهدید در شهرهای کرج, فردیس و نظر آباد به شمار می آید.
وی با بیان اینکه برای مقابله با آلودگی ها باید در حوزه محیط زیست فعال باشیم, اضافه کرد: پس از بارندگی های اخیر و اقدامات صورت گرفته شرایط آلودگی استان البرز بهتر شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تاکید کرد: محیط زیست میراث نسل آینده است در این راستا علاوه بر دستگاه های اجرایی استان تمامی افراد جامعه باید در راستای احیای محیط زیست گام برداشته و نسبت به حفظ و حراست از آن مسئول باشند.
وی در ادامه سخنان خود به تخریب محیط زیست و تقویت آلودگی هوا توسط نیروگاه منتظر قائم در شهرستان فردیس اشاره کرد و گفت: این مجموعه در دهه 80 توسط مجموعه فرمانداری سوخت را جایگزین تولید دو میلیون لیتر مازاد کرد.
مهرور کنترل تردد خودروها و بهبود وسایل حمل و نقل را یکی از عوامل مقابله با آلودگی هوا برشمرد و توضیح داد: شمال غرب استان البرز توسط دولت به شهرداری تحویل داده شده است تا در راستای بیابان زایی اقدام شود.

مهدی مهرور شهرستان نظرآباد را کانون ریزگردهای استان برشمرد و افزود: حفظ محیط زیست و کاشت درخت در این منطقه می تواند به مقابله با ریزگردها بپردازد. 
به گفته وی محدوده استان البرز در دهه های گذشته یکی از زیباترین و سرسبزترین مناطق بوده است اما امروز به یکی از نقاط آلوده کشور تبدیل شده است.
 
 

کد خبر : 12865

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۷۲

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :